Rehabilitacja

ortopedia diagnostyka

Diagnostyka

Podczas wizyty w Med Max nasi specjaliści przeprowadzają dokładny wywiad z pacjentem. Jeśli jest taka potrzeba, wykonują lub zlecają niezbędne badania oraz interpretują te przyniesione przez pacjenta. Skuteczna diagnoza jest kluczowym elementem procesu leczenia, gdyż wpływa na właściwy dobór środków i sposobów leczenia pacjenta.

Rehabilitacja

W Med Max jesteśmy w stanie przeprowadzić kompleksową rehabilitację po urazach różnego pochodzenia: ortopedyczno-urazowego (po rekonstrukcjach więzadeł, endoprotezo-plastykach, złamaniach, skręceniach, zwichnięciach, zespóły bolowe barku, zamrożony bark, łokieć tenisisty, łokiec golfisty, cięśni nadgarstka); neurologicznego (udar, porażenia, niedowałady, stwardnienie rozsiane, uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, rwa kulszowa, rwa udowa); reumatoidalnego (reumatoidalne zapalenie stawów). Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie i tworzymy dopasowany plan rehabilitacji.

ortopedia leczenie urazów
zdjecie kobieta rehabilitacja

Metody leczenia

W Med Max dysponujemy nowoczesnym sprzętem do prowadzenia kompleksowej opieki rehabilitacyjnej i fizjoterapeutycznej nad pacjentem. Posiadamy w pełni wyposażoną kabinę do ćwiczeń i zawieszeń, urządzenie do stosowania fali uderzeniowej w zakresie fizjoterapii i kosmetyki ciała. Nasz doświadczony rehabilitant stosuje również szeroki zakres zabiegów fizykalnych i masaży leczniczych. Dla każdego pacjenta, leczenie i rehabilitacja dobierane są indywidualnie. 

Wizyty domowe

W Med Max nie zamykamy się jedynie na pomoc w naszej placówce. Posiadamy przenośny sprzęt oraz mobilny personel, który w razie potrzeby dojedzie do domu pacjenta. W celu umówienia się na wizytę domowę prosimy o kontakt na naszą infolinię, by ustalić szczegóły wizyty.

wizyty domowe rehabilitacja

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa to zabieg w którym przy użyciu specjalnej głowicy generującej fale akustyczne, wytwarzana jest energia, która skierowana we właściwe miejsce redukuje bóle mięśniowo-szkieletowe. Jest to metoda całkowicie bezinwazyjna i bezpieczna. Fala uderzeniowa eliminuje ból, poprawia procesy metaboliczne w organizmie oraz daje pacjentowi uczucie relaksu. Zabieg ten pomoże w przypadku rehabilitacji po urazach ortopedycznych. Ma również zastosowanie kosmetyczne – pomoże zredukować blizny i rozstępy, dobrze radzi sobie  cellulitem.

Rehabilitacja pourazowa

W Med Max zajmujemy się kompleksową opieką pacjenta po urazach i zabiegach ortopedycznych czy neurologicznych. Pomożemy w powrocie do sprawności lub w uzyskaniu większego komfortu życia po przebyciu udaru, wylewu oraz innych schorzeń neurologicznych. Zapewnimy rehabilitację po zabiegach wstawienia endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego. W razie potrzeby, rehabilitację możemy przeprowadzić również w miejscu zamieszkania pacjenta.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy ma na celu poprawę stanu zdrowia pacjenta. Jednak ma też świetne działania relaksacyjne i odprężające, zmniejszając napięcie mięśniowe. Istotą właściwie przeprowadzonego leczenia z wykorzystaniem masażu jest świetna znajomość anatomii i fizjologii ciała człowieka przez fizjoterapeutę. Choć zabieg ten wydaje się mało skomplikowany, należy zgłaszać się tylko do specjalistów z udokumentowanym wykształceniem i umiejętnościami. Masaż leczniczy w Med Max to bezpieczny wybór. Taka metoda pomoże w przypadku przewlekłych problemów zdrowotnych jak bóle kręgosłupa oraz w nagłych przypadkach jak rwa kulszowa.

gabinet fizjoterapii

Nasz Gabinet

W naszym centrum medycznym znajduje się w pełni wyposażony, profesjonalny gabinet do rehabilitacji i fizjoterapii. Po odbytym wywiadzie, nasz rehabilitant dobierze odpowiednie środki lecznicze, które w najbardziej skuteczny sposób pomogą zwalczyć dolegliwości pacjenta.

Opinie

Co o nas mówią pacjenci

Miejsce godne polecenia. Profesjonalne podejście lekarza. Bardzo dobra opieka lekarza, który jasno tłumaczy wszystkie wątpliwości pacjenta. Możliwość wykonania USG na miejscu. Ceny przystępne. W dobie pandemii zachowane wszystkie środki ostrożności.

Do Med Max trafiłam z polecenia znajomej. Nie zawiodłam się, pani z rejestracji bardzo miła i pomocna, znalazła dla mnie szybko pasujący termin. Doktor poświęcił mi dużo czasu i wdrożył prawidłowe leczenie. Jestem po 5 zabiegach i czuje znaczną poprawę. Zabiegi są wykonywane profesjonalnie, podoba mi się indywidualne podejście do pacjenta, krótki wywiad przed każdą rehabilitacja I dopasowanie odpowiednich zabiegów.

W Med Max naprawdę czułam, że to pacjent jest najważniejszy. Pan Doktor miło mnie przywitał, cierpliwie wysłuchał mojego problemu. Po badaniu wykonał Usg, postawił trafną diagnozę, dokładnie omówił chorobę oraz sposób leczenia. Kultura osobista i profesjonalizm na najwyższym poziomie. Polecam!